Antrykot wołowy – instrukcja rozbioru krok po kroku

824

Antrykot wołowy można w prosty sposób samemu przygotować na grilla. Sprawdź jak prawidłowo rozebrać go krok po kroku. Przygotuj sobie steki idealnej grubości. Instrukcja dotyczy antrykotu wołowego USA Black Angus. Przygotowano ją dla IMPS (Institutional Meat Purchase Specification). Katalogowy numer elementu z tej instrukcji to 112A (IMPS) Beef Rib, Ribeye, Lip-On (tail). Cały element, chłodzony antrykot Black Angus USA jest do kupienia na BBQ.PL w kategorii antrykot wołowy.

Sposób przygotowania

  • Zacznij od całego elementu 112A (IMPS) Beef Rib, Ribeye, Lip-On.
  • Zlokalizuj i usuń ogon (tail) Ribeye (D) i mięśnie międzyżebrowe (E). Mięśnie te znajdują się na powierzchni wewnętrznej elementu Back Ribs.
  • 112 Beef Rib, Ribeye Roll. Ribeye Roll składa się z mięśni: Spinalis dorsi (A), Longissimus dorsi (B) i Complexus (C). Przytnij i usuń Complexus (C), a następnie oddziel cały tłuszcz i tkankę łączną od Spinalis dorsi (A), który zwany jest także Ribeye cap.
  • Zlokalizuj warstwę tłuszczu pod Ribeye Cap. Oddziel Ribeye Cap (A) od Ribeye Roll wzdłóż tej warstwy.
  • Ribeye cap ma numer 112D IMPS. Uznawany jest przez wiele steak house'ów za największy rarytas z całego antrykotu. Jest najdroższy. Można go upiec lub zgrillować w całości, a także pokroić na steki i zgrillować. Jest niesamowicie delikatny i soczysty.
  • Pozostały element 112C IMPS to klasyczny Ribeye idealny do poporcjowania na steki ulubionej grubości. Po poporcjowaniu można wszystkie steki od razu wrzucić na grilla lub zapakować domową vacowarką i umieścić w zamrażarce na później. Jest to bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż kupowanie poporcjowanych steków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recipe Rating
Close
Tender Meat sp. z o.o. © Copyright 2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Close